بازی بیلیارد چیست و چگونه می توان در این بازی ماهر شد؟

ورزش های نشانه ای (گاهی اوقات به صورت نوشتاری نشانه گذاری می شوند)، که به آن ورزش های بیلیارد نیز می گویند، انواع مختلفی از مهارت ها است که به طور کلی با یک چوب بازی انجام می شود که برای ضربه زدن به توپ های بیلیارد و در نتیجه باعث حرکت آنها در اطراف میز بیلیارد پوشیده از پارچه که توسط سپرهای الاستیک معروف به کوسن محدود شده است.

از نظر تاریخی، اصطلاح چتر بیلیارد بود. در حالی که بعضی از آنها این نام آشنا را بعنوان یک برچسب عمومی برای همه این بازیها به کار می برند، استفاده از این کلمه به معنای رقابتی منحصر به فردتری در مناطق مختلف جهان تقسیم شده است.

بازی بیلیارد چیست؟

بازی بیلیارد چیست؟

به عنوان مثال در انگلیس و استرالیا، بیلیارد معمولاً منحصراً به بازی بیلیارد انگلیسی اشاره دارد، در حالی که در انگلیسی آمریکایی و کانادایی گاهی اوقات برای اشاره به یک بازی یا کلاس خاصی از بازی ها یا به طور کلی برای همه بازی های نشانه ای استفاده می شود، بسته به بر روی گویش و زمینه در استفاده محاوره ای، اصطلاح بیلیارد ممکن است برای اشاره به بازی هایی مانند استخر، اسنوکر یا هرم روسی.

3 زیر مجموعه اصلی بازی در مسابقات ورزشی وجود دارد:

بیلیارد کاروم، اشاره به بازی هایی است که روی میزهای بدون جیب انجام می شود، به طور معمول 10 فوت طول، از جمله ریل مستقیم، بالک لاین، کاروم یک بالشتک، بیلیارد سه بالشتک، بیلیارد هنری و چهار توپ.

استخر، بازیهای بیلیارد جیبی متعددی را که عموماً روی میزهای شش جیبی به طول 7، 8- ، 9- یا 10 پا انجام می شود، از جمله هشت توپ (پرطرفدارترین ورزش جهان)، نه توپ ( بازی حرفه ای غالب)، ده توپ، استخر مستقیم (بازی حرفه ای غالب قبلا)، یک جیب و استخر بانکی.

بازی بیلیارد آنلاین چگونه انجام می شود؟

بازی بیلیارد آنلاین چگونه انجام می شود؟

شرایط خاصی وجود دارد که می تواند مانع لذت بردن از عشق به بیلیارد شود، مانند بحران ویروس کرونا. اگرچه خوشبختانه این فرصت را داریم که گزینه های جالب مانند بیلیارد آنلاین را امتحان کنیم. فقط باید نگاهی به اینترنت یا برنامه های تلفن همراه بیندازید تا بسیاری از بازی های بیلیارد، اسنوکر و حتی استخر آنلاین را پیدا کنید.

به نظر می رسد که مطابقت با فضای خوب با دوستان در محل استخر مورد علاقه شما تقریباً غیرممکن است، به خصوص اگر ما در مورد یک بازی استخر آنلاین در مرورگر یا تلفن همراه خود صحبت می کنیم. اما هنوز هم، آنها افراد زیادی را مجذوب خود کرده اند.

آماتورترین افراد، حتی افرادی که هرگز بیلیارد بازی نکرده اند، اولین تجربه خود را در این نوع پشتیبانی دیجیتال دارند. از این رو به بیلیارد فیزیکی بروید، جایی که آنها واقعاً توانایی های خود را برای قرار دادن توپ آزمایش می کنند.

واضح است که یک بازی استخر با دوستان، چند آبجو و یک خنده راهی عالی برای گذراندن یک بعد از ظهر است. اما همچنین نباید از توانایی بیلیارد آنلاین برای بازی در هر مکان و با هر کسی غافل شویم.

برای کسب درآمد از بازی بیلیارد انلاین چه باید کرد؟

در این خصوص باید بگوییم سایت های زیادی نیستند که این بازی را ارائه کرده باشند ولی سایت های تاینی بت و سایت هات بت که از سایت های معتبر موجود می باشند تصمیم دارند این بازی را به پنل خود اضافه نمایند و امکان بت و کسب درآمد را برای شما ممکن کنند.

بازی بیلیارد برای کامپیوتر هم هست؟

بازی بیلیارد برای کامپیوتر هم هست؟

بازی های بیلیارد کامپیوتری بخشی از ورزش های Cue است که به آن ورزش های بیلیارد نیز می گویند. انواع بازی های مهارتی وجود دارد که با چوب بازی می شوند.

بازی های بیلیارد سابقه طولانی دارد. ما مجموعه ای از بازی های بیلیارد را برای رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز انتخاب کرده ایم. اکنون می توانید از بسیاری از این بازی های استخر درست از راحتی خانه خود لذت ببرید.

همانطور که قبلاً هم می دانید، هدف اصلی یک بازی بیلیارد ضربه زدن به توپ های بیلیارد با یک چوب نشانه، حرکت دادن آنها به اطراف یک میز بیلیارد پوشیده از پارچه است.

میزها به طور معمول توسط بالشتک های لاستیکی محدود می شوند و دارای سوراخ هایی با شبکه هستند تا توپ ها را بگیرند.

برخی از محبوب ترین بازی ها 8 Ball ،Snooker ،Russian Pyramid ،American Pool هستند. بازی هایی که در اینجا داریم از فیزیک و مکانیک فوق العاده ای برخوردارند که کاملاً شبیه گیم پلی واقعی بیلیارد هستند.

قوانین بازی بیلیارد شامل چه مواردی می شود؟

یک میز بیلیارد سایز بزرگ در ابعاد دوازده فوت در شش فوت، یک ونیم اینچ و یک تخت تخته سنگ با پوشش بادی دارد. چهار لبه میز دارای لبه های لاستیکی پوشیده شده از بایز به نام “بالشتک” است.

شش “جیب” یکی در هر گوشه به علاوه یک در مرکز هر طرف بلند میز قرار دارد که توپ ها می توانند به داخل آن بریزند. شش جیب به طور معمول دارای یک تور یا یک کانال جمع کننده کوچک برای گرفتن توپ است.

دو فوت، پنج اینچ از یک انتهای آن، خطی در عرض جدول کشیده شده است که خط “baulk” نامیده می شود. به طور کلی به هر توپی که بین خط بولک و نزدیکترین انتهای آن قرار دارد گفته می شود “در بولک” باشد. یک نیم دایره در ناحیه بولک با محور به عنوان نقطه میانی خط بولک و با شعاع یازده و نیم اینچ درج شده است. این نیم دایره “D” نامیده می شود.

توپ نشانه با میله های مخروطی زده می شود که دارای نوک قابل توجهی به نام “نشانه” است. نکات نشانه ای برای جلوگیری از برخورد لغزنده با توپ گچ می شوند.

تقریباً همیشه لوازم جانبی دیگری به نام “استراحت” در دسترس است که مانند نشانه ای است که در انتهای آن صلیبی قرار دارد و می توان نشانه را روی آن قرار داد تا طول پخش آن افزایش یابد. اغلب اوقات، یک “کامل باسن” و “یک نیمه باسن” نیز در دسترس هستند.

این استراحت های بسیار طولانی تر با ثابت های قوس دار در انتها هستند که نشانه های طولانی خود را برای پخش عکس های بسیار طولانی دارند. قوانین مشابهی در ویکی پیدیا بیلیارد آمده است که برای شما در دسترس می باشد.

بازی بیلیارد اندروید چگونه می باشد؟

بازی بیلیارد اندروید چگونه می باشد؟

دستگاه های تلفن همراه به طور گسترده ای بر چگونگی لذت بردن از بازی ها تأثیر گذاشته اند، به ما این آزادی را می دهند که در هنگام رفت و آمد در محل کار یا هنگام استراحت بازی کنیم. پیشرفت تکنولوژیکی را می توان در گوشه و کنار صنعت بازی مشاهده کرد، چه در کازینوها مراجعه به سایت هایی مختلفی مراجعه نمایید.

در حال حاضر، بازی های استخر دیجیتال زیادی وجود دارد، از جمله نسخه های بسیار خوب تلفن همراه. استخر انواع مختلفی دارد که می توانید بازی کنید و شامل Crokinole ،Carrom ،Snooker ،8-ball و برخی دیگر است. ما در زیر بهترین بازی های بیلیارد و استخر برای اندروید را لیست کرده ایم.

انواع بازی بیلیارد کدام اند؟

انواع مختلفی از بازی های بیلیارد وجود دارد و آنها تحت دو دسته گسترده از ورزش های نشانه ای، Carom Billiards و بیلیارد جیبی قرار می گیرند. بازی های بیلیارد کاروم روی میزهای بدون جیب انجام می شود، در حالی که بازی های بیلیارد جیبی روی میزهای جیب دار انجام می شود.

انواع بیلیارد کاروم

بیلیارد Carom به بازی هایی گفته می شود که روی میزهای کم جیب انجام می شوند و طول آنها 10 فوت است.

زیر چتر بیلیارد کاروم انواع مختلف بیلیارد وجود دارد، از جمله این بازی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیلیارد هنری
  • بالک لاین و ریل مستقیم
  • کوسن کوسن
  • چهار توپ

Balkline و Straight Rail

Balkline اصطلاحی عمومی است که برای بیلیارد کاروم که با یک توپ شی قرمز و دو توپ نشانه بازی می شود، استفاده می شود. میز بازی به اندازه ده فوت در پنج فوت فاقد جیب است اما دارای بخشهایی به نام فضاهای بالک است که توسط خطوط بالکن مشخص می شوند.

قبل از معرفی خطوط بالکن، تماشاگران شکایت داشتند که بازی خیلی راحت است و بازیکنان برتر امتیاز زیادی می گیرند. در نتیجه، balklines اضافه شد تا بازی برای بازیکنان چالش انگیزتر و تماشاگران جذاب باشد.

این بازی که در ابتدا به عنوان راه آهن مستقیم شناخته می شد، هیچ خط بالکنی نداشت. برای به دست آوردن یک امتیاز، شما باید پس از یک بار ضربه زدن به هر دو توپ شی با توپ نشانه بروید. اگر یک بازیکن تعداد امتیازات مورد توافق سایر بازیکنان را بدست آورد، برنده می شود.

بالشتک کوسن چیست؟

بالشتک کوسن چیست؟

ماشین های کوسن قبلاً به عنوان بازی غیرمستقیم شناخته می شدند. این بازی روی میزی شبیه به بالک لاین بازی می شود و همچنین دارای دو توپ نشانه ای و یک توپ قرمز است. در این بازی، شما باید توپ نشانه را به هر دو توپ جسم بزنید و حداقل یک بار به ریل ضربه بزنید تا توپ دوم جسم برخورد کند. اگر این اتفاق بیفتد ، یک امتیاز می گیرید. وقتی هیچ توپ برخورد نمی کند، یک امتیاز کسر می شود. اولین بازیکنی که به تعداد امتیازات توافق شده برنده است.

چهار توپ چه بازی می باشد؟

این بازی نام خود را از تعداد توپهایی که برای بازی کردن استفاده می شود، می گیرد. دو قرمز و دو سفید. یکی از توپهای سفید معمولاً لکه دار است تا متمایز شود (در بعضی موارد از توپ زرد استفاده می شود). بازیکنان از توپ های سفید (یا زرد) به عنوان توپ های نشانه استفاده می کنند.

اگر توپ نشانه به هر دو از سه توپ دیگر روی میز بازی ضربه بزند و به ریباند برسد، یک امتیاز کسب می کنید. اگر توپ نشانه به هر سه توپ دیگر برخورد کند، دو امتیاز کسب می کنید. اگر فقط یک توپ جسم بزنید، صفر امتیاز می گیرید و چوب را به بازیکن بعدی می دهید.

سوالات متداول

آیا بازی بیلیارد انواع مختلفی دارد ؟

بیلیارد انواع مختلفی مثل چهار توپ، بالشتک کوسن، Balkline ، Straight Rail و …. دارد.

انواع بازی بیلیارد کاروم چی هستند ؟

از انواع بیلیارد کاروم میتوان به بیلیارد هنری، بالک لاین و ریل مست، کوسن کوسن و چهار توپ اشاره کرد.

بازی بیلیارد آنلاین چیست ؟

بازی بیلیارد، بازی ای است که به راحتی و بدون نیاز به حضور داشتن در محل می توان به روش های آنلاین، اسنوکر و حتی استخر آنلاین انجام داد.سوالی اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.