صدف خادم اولین بوکسور زن ایرانی در مسابقات جهانی

یکی از قهرمان بوکس های نامی زن ایران صدف خادم می باشد. این ورزشکار زن ایرانی اولی دختری است که بعد از انقلاب اسلامی ایران در سطح بین المللی فعالیت می کند. صدف افتخارات زیادی در این حرفه دارد و خود او اعلام کرده است که هیچ رقبی در ایران ندارد. قرار است بیشتر راجب افتخارات و زندگی شخصی او صحبت کنیم.

در واقع در ورژش بوکس ورزشکار های زن زیادی مثل روندا روزی وجود دارد ولی خب در ایران با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد دنبال کردن حرفه ای بوکس توسط یک بانو خیلی با ارزش است. از همین رو باعث شد این ورزشکار خیلی زود تبدیل به جهره شناخته شده شود.

بیوگرافی صدف خادمی بوکسور

بیوگرافی صدف خادمی بوکسور

صدف خادم متولد 3 بهمن 1373 در تهران و همچنین فارغ التحصیل رشته ی مهندسی ورزشی می باشد. صدف خادم ورزش را از سن 9 سالگی و با بسکتبال شروع کرد. اما بعد از مدتی علاقمند به ورزش بوکس شد و در کنار بسکتبال، به طور نیمه حرفه ای بوکس را دنبال می کرد. تا این که در یکی از بازی بسکتبال و در سن 15 سالگی پای او مصدوم شد. و شش ماه در گچ بود. بعد از مصدومیت صدف تصمیم گرفت تا ورزش را کنار بگذارد و جدی تر راه تحصیل را ادامه دهد.

به دلیل دوری از ورزش وزن او به شدت بالا رفت. و به 107 کیلو رسید. تا اینکه در سال 92 و در سن 19 سالگی تصمیم گرفت تا دوباره به دنبال ورزش برود. یکی از مواردی که او را به شگفت انگیز ترین دختر ایران تبدیل کرده کاهش وزن او از 107 کیلو به 67 می باشد. در دوران دانشگاه در کنار تحصیل به ورزش هم پرداخت. اما بعد از مدتی تمام تمرکز او فقط روی بوکس بود. بنابراین درس را رها کرد. و خیلی اختصاصی به بوکس پرداخت و در کنار ان کار مربیگری بسکتبال و شنا را هم انجام میداد.

صدف خادم ورزش های بدنسازی را برای مقاوم کردن ماهیچه هایش انجام می دهد. رکود های صدف خادم 120 در اسکات و 150 در پرس پا و 70 در پرس سینه است. که رکورد بسیار سختی می باشد. اما صدف خادم با تلاش و پشتکار توانسته به ان دست پیدا کند. صدف خادم به قدری دربوکس حرفه ای شده و تمام تکنیک ها را کاملا مسلط است. که در مصاحبه اش گفته است که تمام بوکسور های جهان را به مبارزه می طلبد.

صدف خادم جزو اولین کسانی بود که پیشنهاد تشکیل فدراسیون مستقل بوکس برای بانوان را داد. البته که بعد از این جریان فدراسیون بوکس جهانی تصمیم گرفت تا از بوکس زنان ایرای با پوشش حمایت کند. که دستاورد بزرگی برای زنان و دختران محسوب می شود.

صدف خادم در حال حاضر در حال اموزش بوکس به دختران می باشد. او 20 شاگرد دارد. که خیلی هم به این موضوع افتخار می کند. زیرا با اینکار می تواند از خیلی دختر ها که دوست دارند. در این حرفه موفق بشوند حمایت کند.

همسر صدف خادم

همسر صدف خادم کیست ؟

صدف خادم این دختر جوان 26 ساله ی بوکسور در حال حاضر مجرد است. این دختر جوان طی مصاحبه ای که داشت گفت هیچ برنامه ای برای ازدواج ندارد. و تمام فکر او روی بوکس و المپیک 2020 می باشد. امیدواریم این دختر جوان و پر افتخارایرانی بتواند پله ها موفقیت یکی یکی طی بکند.

کسی نیست که اسم مهیار منشی پور رو نشنیده باشد. او از قوی ترین های بوکس ایران است. منشی پور سال ها در میادین بوکس فرانسه به مبارزه پرداخت و افتخار افرینی های زیادی هم در دسته ی سبک وزن برای فرانسه به ارمغان اورد. منشی پور در طی سفری که به ایران داشت با صدف خادم اشنا شد. و او را از قویترین های بوکس ایران نامید. و بعد از ان دیدار مربیگری صدف را برعهده گرفت.

قبل از مهیار منشی پور صدف مربی دیگری داشت که مرد بود و با او نیمه حرفه ای تمرین می کرد. صدف در طی یکی از مصابه هایش گفت مربی قبلی ام اصلا حرفه ای نبود. او گفت زمانی این مطلب را متوجه شدم که با مربی ام به ارمنستان رفتیم و در ان جا با بوکسور های دیگر کار کردم. متوجه شدم که اصلا با من خوب کار نکرده است. بنابراین تصمیم گرفتم تا او را کنار بگذارم. سه ماه از بوکس فاصله گرفتم. کارت مربیگری بدنسازی ام را فعال کردم. و مدام به ورزش کردن و تغذیه ی مناسب پرداختم. تا اینکه در کلاس های تغذیه با مربی بوکس دیگری اشنا شدم.

اما این مربی هم مرا خیلی اذیت کرد. و من از اینکه پا در این حرفه گذاشته بودم کاملا پشمیان و نا امید شده بودم. و چند ماه هم در حالت افسردگی بودم. اما مدیریت یکی از باشگاه هایی که کار میکردم خیلی پشتیبان من بود و او کمک کرد تا دوباره سر پا بشوم. او برای من مثل یک فرشته نجات بود. برای اینکه نگذاشت از هدفم دست بکشم.

عکس صدف خادم بوکسور ایرانی

چندی پیش عکس هایی از صدف خادم پخش شد. که حاشیه های زیادی برای او پیش اورد. این عکس ها در هنگام تمرین از صدف گرفته شده بود. و در ان عکس ها صدف حجاب کامل نداشت. که خوشبختانه مشکل جدی برای او درست نشد. اما اینکه یک زن بوکس کار میکرد باعث جلب توجه رسانه ها به سمت او شد. بعد از گفت و گوی یکی از این روزنامه های خبری با صدف خادم باعث شد تا حاشیه های زیادی برای این بوکسور ایجاد شود. خیلی از بوکسور ها می گفتند که او بوکس بلد نیست. و حتی صدف خادم را مسخره می کردند.

مهیار منشی پور که از خیرین بزرگ کشور ما می باشد. در زلزله ی بم تلاش های زیادی کرد تا کمک های جهانی به مردم زلزله زده برسد. مهیار منشی پور زمانی که به ایران امد و صدف خادم را دید. در توصیف صدف گفت (( او اولین کسی خواهد بود. که می تواند برای بانوانان بوکس ایران قدم بزرگی بردارد. و او می تواند راه بقیه ی بانوان را باز کند.))

صدف خادم در طی مصاحبه ای گفت عده ای در ایران دوست ندارد. که زنان در رشته های خشن و رزمی به موفقیت برسند و پیشرفت کنند. و در این راه سنگ اندازی های زیادی هم انجام می دهند. اما من اصلا از این موارد ناراحت نمی شوم و خیلی هم خوشحال هستم و امیدورانه به ورزشم ادامه می دهم.

صدف خادم متولد کجاست ؟

صدف خادم متولد کجاست ؟

صدف خادم بوکسور زن ایرانی و متولد شهر تهران می باشد. اما در این شهر هم هیچ مکانی زنان برای تمرین بوکس نداشتند. اما صدف برای رسیدن به خواسته اش هر سدی را بر می داشت. صدف خادم طی مصاحبه ای که داشت گفت مکان تمرین اش در ابتدا پارک طالقانی بوده است. و همینطور او گفت که مربی اش مرد بوده در ابتدا خانواده اش به شدت مخالفت کرده اند. اما صدف دست از تلاش نکشیده است. بعد از مدتی مربی صدف دیگر نمی توانسته به پارک برود بنابراین صدف مجبوربوده است تا برای تمرین به روستای خیراباد برود. البته که بوکس در ایران حامیان زیادی ندارد و حتی فدراسیون ورزشی هم این حرفه را تحت پوشش خود قرار نداده است. به همین علت دختران زیادی در پارک ها و پارکینگ خانه هایشان تمرین می کنند.

مقام های بهترین بوکسور زن ایرانی

مقام های بهترین بوکسور زن ایرانی

صدف خادم اولین مسابقه ای رسمی خودش را تحت حمایت دولت ایران در فرانسه و در مقابل ان شوون انجام داد. این مسابقه در 24 فروردین ماه 1399 برگزار شد. حتی در این مسابقه وزر کشور فرانسه هم حضور داشت. این مسابقه در سه راند حساس و سرنوشت ساز برای صدف خادم برگزار شد. در این مسابقه صدف خادم به مربیگری مهیار منشی پور توانست برنده بشود.

بعد از این مسابقه صدف خادم حریف خود را در اغوش کشید و گریه کرد. و این پیروزی بزرگ را به تمام مردان و زنان ایرانی که در ورزش زحمت کشیده اند. تقدیم کرد. و گفت این فقط قدم اول بود. و قرار است موفقیت های بزرگی برای او رقم بخورد.

البته مسابقه ی بین صدف خادم و ان شوون خیلی هم خبر ساز شد. و همچنین حاشیه سازی زیادی هم درست کرد. این مسابقه مورد توجه رسانه های فرانسه و بین المللی قرار گرفت. به طوری که از یک کانال تخصصی و سه کانال منطقه ای پخش شد. مجری این برنامه مبارزه ی صدف خادم را ازادی و تلاش برای برابری بین حقوق زن و مرد در ایران نامید. شهردار رویان با حضور در بر روی رینگ مسابقه پیروزی صدف خادم را شخصا تبریک گفت. هر چقدر تبریکات از طرف مجامع بین المللی برای صدف خادم زیاد بود. اما از طرفی دیگر فدراسیون ورزشی ایران اعلام کرد. هیچ دخالتی در برگزاری این مسابقه نداشته است. و به هیچ عنوان از ورزش بوکس زنان بدون پوشش حمایت نمی کند. و هر اتفاقی که برای افراد شرکت کننده بیوفتد به عهده ی خود افراد و شخص شرکت کننده می باشد.

بعد از این مسابقه صدف و مهیار منشی پور قصد بازگشتند به ایران را داشتند. اما به خاطر ترس از حکم بازداشت، این عمل را به تعویق انداختند. نماینده ی این دو ورزشکار خانوم کلارا دلی به رویترز اعلام کرد. که برای این دو نفر حکم بازداشت صادر شده است و به همین علت قصد بازگشت ندارند. رئیس فدراسیون بوکس ایران، حسین ثوری این اخبار یعنی خبر دستگیری صدف خادم را تکذیب کرد. و گفت همچین حکمی صادر نشده است. و این اخبار را شیطنت رسانه های وابسته به عربستان سعودی خواند. حساب توییتری سفارت ایران در فرانسه هم خبر بازداشت را تکذیب کرد.

سوالات متداول

صدف خادم ساکن کجاست ؟

صدف در حال حاضر در کشور فرانسه زندگی می کند.

صدف خادم چند ساله است ؟

صدف در حال حاضر 25 ساله شده است.

شغل صدف خادم چیست ؟

صدف به کار مربیگری شنا و بسکتبال و بوکس مشغول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *